واکنش برخی سلبریتی‌های ایرانی به خبر مرگ مرجان (شهلا صافی ضمیر) که همکاری و همراهی با گروهک تروریستی منافقین را در کارنامه داشته است، حواشی متعددی در پی داشت. شهلا صافی‌ضمیر با نام هنری مرجان بارها با حضور در مقر و گردهمایی‌های مجاهدین خلق از مریم رجوی، سرکرده این گروه و جنایت‌های آنها علیه مردم ایران حمایت کرده بود. مرجان از سال ۵۹ به هواداری گروهک منافقین پرداخت و همین امر موجب بازداشت او و همسرش در سال ۶۱ شد. وی در سال ۲۰۰۶ از کشور گریخت. مجاهدین خلق برای استفاده تبلیغاتی از اعلام پیوستن مجدد وی به این سازمان تروریستی، سال ۲۰۰۷ کنسرتی در شهر واشنگتن ترتیب دادند و او علنا عضویت در منافقین را افتخاری برای خود دانست.

از سال ۲۰۰۷ وی به عنوان عضوی از این سازمان در همایش‌ها، آکسیون‌ها و برنامه‌های مختلف منافقین به عنوان خواننده حضور داشت و ترانه‌های متعددی در وصف ارتش آزدایبخش و کانون‌های شورشی منافقین تولید کرد.

شهلا صافی ضمیر در تاریخ ۱۶ خرداد ۹۹ و به دلیل زیاده روی در مصرف مشروب و مواد مخدر دچار ایست قلبی شد و در آمریکا آخرین برگ از دفتر عمر او به پایان رسید.

سازمان مجاهدین مرگ مرجان را بهترین فرصت برای تحریک هنرمندان به اعلام تسلیت در سوگ این چهره شاخص منافقین یافت.

حدود ۲۰ نفر از بازیگران و هنرمندان در واکنشی به ابراز تسلیت به مناسبت مرگ مرجان پرداختند که موجب واکنش شدید کاربران فضای مجازی شد. این واکنش به موقع کاربران فضای در افشای ارتباط علنی مرجان و منافقین، موجب اعلام برائت تعداد زیادی از این هنرمندان نسبت به مرجان و منافقین شد و پست‌های تسلیت قبلی خود را پاک کردند.

در این بین انتشار تصویری منتسب به منافقین (نشریه مجاهد) که برروی آن تصویر علی کریمی و ۱۵ بازیگر سینما بود، موجب عصبانیت هنرمندان از سوء استفاده منافقین از نام و تصویر آن‌ها به نفع خود شد. نشریه مجاهد در صفحه اول خود با تیتر “سوگ هنرمندان در مرگ بانو مرجان” نوشت: ” بیژن بنفشه‌خواه، بهنوش بختیاری، علی کریمی، تهمینه میلانی، هانیه توسلی، متین ستوده ارژنگ امیرفضلی، شهره سلطانی، پرستو صالحی، اشکان خطیبی، رویا میرعلمی، اسداله یکتا خسرو احمدی، گوهرخیراندیش، بهرنگ علوی و برخی دیگر از هنرمندان و ورزشکاران داخل کشور، همسو با خواهر مریم رجوی در پیام‌هایی سوگ خود در فراق مرجان را اعلام کردند”

در نهایت فشار افکار عمومی و کاربران فضای مجازی و رسانه‌ها موجب شد تعداد زیادی از این هنرمندان، ضمن اعلام عدم آگاهی نسبت به سابقه سیاسی مرجان در همکاری با گروه‌های محارب، برائت خود از این خواننده ضد انقلاب و سازمان منافقین را اعلام کنند و سوء استفاده منافقین از تصاویر آن‌ها بر روی نشریه خود را “اقدامی کثیف و شرم آور” خطاب کردند.

موج گسترده اعلام برائت هنرمندان و واکنش‌‌های کاربران فضای مجازی در کنار رسانه‌ای شدن داستان، عروسی منافقین و نیت شوم آن‌ها در سوء استفاده تبلیغاتی از مرگ مرجان را تبدیل به عزا کرد.

تا جایی که سخنگوی منافقین در بیانیه‌ای رسمی و ناشی از شدت عصبانیت ضمن بیان مواردی کذب عنوان کرد:”وزارت اطلاعات رژیم یک صفحه نشریه مجاهد به تاریخ یکشنبه ۱۸ خرداد  ۹۹ برای تحت فشار قرار دادن هنرمندان و وادار کردن آنان به موضع‌گیری علیه مجاهدین به‌خاطر تسلیتهایشان در سوگ مرجان منتشر کرد و به دروغ ادعا کرد نشریه مجاهد تصویر علی کریمی و ۱۵ بازیگر را تحت عنوان «سوگ هنرمندان در مرگ بانو مرجان» منتشر کرده است.”

همچنین سیمای نفاق (تلویزیون رسمی گروهک مجاهدین خلق) نسبت به اعلام برائت هنرمندان از منافقین و مرجان، واکنش جدی نشان داد.

وب‌سایت مزاحمین خلق به عنوان اولین مرجع نشر افشای هویت واقعی مرجان، اقدام به تولید مستندی با نام “مرجان، آوای ترور” کرد که استارت اولیه واکنش سایرفعالان فضای مجازی را در بر داشت.

اما بازهم تعدادی از سلبریتی‌ها با علم به عضویت مرجان در سازمان منافقین، حاضر به پاک کردن پست خود نشدند. اقدامی که به نوعی در حکم حمایت و تبلیغ از گروه‌های برانداز مسلح و محارب جمهوری اسلامی است و مشمومل پیگرد و محاکمه قضائی خواهد بود. مهناز افشار، علی کریمی، اسداله یکتا، محمود بهمنی (شاعر) و گوهر خیراندیش چندنفر از چهره‌های شاخص هستند که بر موضع خود در حمایت از منافقین و عناصر آن‌ها پافشاری داشته و همچنان پست حمایت از مرجان را در صفحه خود دارند.

نمیپسندم